Rozdíl mezi klasickou formou vitamínu C a LIPOvitaminem C®

Tento výrobek vás zbaví nepohodlí a nepříjemnosti spojené s nutností příjmu hrsti tablet Vitamínu C každý den. Pro správnou funkci enzymatických reakcí v našem těle je u zdravých jedinců nutný příjem 2-3 g vitamínu C. Jak toho docílit, když vstřebatelnost tablet, nebo tobolek je 10-12 % a navíc trávicí trakt eliminuje tento příjem pomocí průjmu. Jednoduše řečeno – zapouzdřením!

Zapouzdřením vitamínu C v nanoliposomech vytvoříme přírodní, dokonale utěsněnou dutinu, která chrání vitamín C před nepříznivými vlivy okolního prostředí a trávící soustavy. Vzhledem k jejich submikroskopické velikosti a složení, liposomy projdou trávícím systémem a bez jakékoliv změny jsou snadno absorbovány ve střevech, odkud jsou dopraveny do jater. V játrech jsou liposomy stravitelné a vitamín C je uvolněn stejně, jako kdyby byl vyroben v játrech. Liposomy, používané pro zapouzdření, jsou vyrobeny z fosfatidylcholinu – nejhojnější skupiny fosfolipidů (EPL). Tato látka je většinou extrahována ze sójového, nebo slunečnicového lecitinu a je nezbytná pro život, protože je základní stavení prvek buněk.

Fosfolipidy (EPL), které jsou použity pro zapouzdření vitamínu C, hrají v existenci buněk významnou roli. Tvoří podstatnou část hmoty membrán tělních i nervových buněk. Nedostatek fosfolipidů způsobuje snížení duševní výkonnosti, zhoršení paměti, malou soustředěnost, únavu a stavy deprese. Jejich deficit v tělních buňkách se projevuje obdobně: Je zhoršeno zásobování buněk živinami a odvod zplodin, což má za následek malátnost, únavu a náchylnost k infekčním a civilizačním chorobám. Fosfolipidů je v naší výživě chronický nedostatek. Odhaduje se, že chybí zhruba polovina z celkové denní spotřeby (1,5 g místo potřebných 3,0 g). Nedostatek fosfolipidů ve stravě je v současnosti velmi podceňovaný!

Ve skutečnosti by se každá z bilionů buněk našeho těla okamžitě rozpadala, kdyby nebylo těchto fosfolipidů. Je to materiál, ze kterého jsou tvořeny všechny buněčné membrány. Pomocí tohoto technologického postupu je dosaženo vstřebatelnosti vitamínu C v rozsahu až 99 %.

Co z toho vyplývá v praxi:

 Jedna čajová lžička LIPOvitaminu C® = 12 kapslí nebo tobolek klasického vitamínu C (1 g).